THE BRONX, ZSK, RANTANPLAN A ANCHORS & HEARTS NA MS 2018

THE BRONX, ZSK, RANTANPLAN A ANCHORS & HEARTS NA MS 2018

Když řeknete Mighty Sounds, všichni vědí, že to znamená styl, heardbeat, tradice a ta nejlepší muzika pro nekonzumní skupinu naší společnosti. Prostě něco extra, něco, co Vás chytne a nepustí! Letošní ročník jako obvykle Mighty team nabíjí tím nejlepším, co se dá sehnat a představuje další balíček potvrzených kapel.

THE BRONX (USA)

Pokud milujete špinavej, syrovej, přesto však melodickej hard core punk z Kalifornie, tak je tahle parta poskládaná kolem Matta Caughtrana pro vás jak dělaná. The Bronx se dali dohromady v roce 2002 v Los Angeles a na svém kontě mají pět alb, na kterých je mimo jiné raritní to, že jsou všechna eponymní. Marně byste tedy hledali jejich název a k vyznání se v jejich diskografii vám poslouží mnohem víc cover LP/CD nosiče nebo rok vydání. K tomu všemu existuje ještě hodně poblázněné alter ego této party s názvem Mariachi El Bronx, jejichž hudbu však v žádném případě na Mighty Sounds neočekávejte. The Bronx jsou kult pro fajnšmerky a jejich premiéra na Mighty sounds bude jistě velkolepá.

ZSK (DE)
Tak tuhle partu asi taky není úplně potřeba sáhodlouze představovat. Poprvé kluci vystoupili na druhém ročníku festivalu, tedy v roce 2006, a o rok později si dali pauzu na celé 4 roky.
ZSK se samozřejmě dali k radosti mnohých zase dohromady, což dobře ví nejen ti z vás, kteří navštívili Mighty Sounds v roce 2014. Dneska jsou již nepřehlédnutelnou špičkou německého skate-punku, který na starém kontinentu slušně konkuruje žánrovým kolegům z USA, s nimiž se kapela poměrně často vyskytuje na jednom pódiu. Jejich říznému a velmi melodickému skate-punku s převážně německými texty dominují sociálně kritická témata především s antifašistickou tématikou, která se zdá být ústředním motivem většiny tvorby ZSK.

RANTANPLAN (DE)

Hamburská parta Rantanplan z pověstné čtvrti St Pauli prošla celou řadou hudebních přerodů z téměř čistě ska punkové kapely na kapelu, která se nebojí ani pořádného rock&rollu, a to všechno pěkně německy. Rantanplan už jednou v historii festivalu vystoupili a pevně věříme, že radost udělali nejen neměckým rodákům. Zatím poslední deku vydali v tomto roce a jmenuje se Licht und Schatten.

ANCHORS & HEARTS (DE)

Dnes tady máme něco pro příznivce tvrdší hudby. Kapela Anchors & Hearts z německého Bremervörde do toho řeže od roku 2012 a od té doby má na kontě celá 4 alba našlapaná moderním melodickým hardcorem ve stylu kapel jako COUNTERPARTS, While She Sleeps, ARCHITECTS nebo Stick To Your Guns. Neznáte-li je, rozhodně jim nějaký čas věnujte. Pokud jste fanoušky tohoto stylu, jejich show na letošním Mighty bude jistě vaším „must see“. See you in the pit!