ROXY oslaví dvacetiny s Boys Noize, One Night Only, Andym C, Charlie Straight a řadou dalších!

ROXY oslaví dvacetiny s Boys Noize, One Night Only, Andym C, Charlie Straight a řadou dalších!
Už za necelé dva měsíce, konkrétně v pondělí 15. října vypukne v prostorách ROXY a NoD týden BE TWENTY aneb sedmidenní oslavy 20. narozenin jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších tuzemských klubů, který se pro mnohé stal legendou. Bude to týden, kdy bude každému (znovu) krásných dvacet. Týden plný koncertů, parties, výstav, divadla a performancí. Týden, v jehož rámci se budete moci setkat nejen s legendami úzce spjatými s ROXY, ale také s umělci, kteří se v rámci BE TWENTY představí v ČR úplně poprvé!

Jedna z premiér bude v ROXY na programu hned v pondělí 15. 10., kdy se můžeme po oficiálním zahájení BE TWENTY těšit na výpravnou show německého electro raubíře, DJe a producenta, jenž si říká BOYS NOIZE! Další tuzemské "poprvé", které potěší především příznivce mladých britských kytarovek, je pak v plánu na druhý den BE TWENTY, tedy úterý 16. 10., kdy to v ROXY rozbalí indie rocková pětice ONE NIGHT ONLY, jež má na kontě pecky jako Just for Tonight nebo Say You Don't Want It.

 

Středa 17. 10. bude v ROXY pro změnu patřit ceněným domácím kapelám, jimž budou vévodit držitelé tří cen Anděl a miláčci fanynek od Jablůnkova po Aš CHARLIE STRAIGHT, kteří se v ROXY představí s letošní albovou novinkou Someone With a Slow Heartbeat.

 

Jak již bylo naznačeno v úvodu, program BE TWENTY však nebude patřit jen těm nejčerstvějším jménům, ale také řadě umělců a muzikantů, kteří mají pro mnoho českých fanoušků statut kultovních a legendárních. Jedním z takovýchto jmen bude v britská dvojka LAYO & BUSHWACKA!, která bude headlinovat pátečnímu večeru. V sobotu 20. 10. to pak bude legendární d'n'b producent ANDY C, jenž se bude o pódium v ROXY dělit mimo jiné s MC GQ a čerstvou akvizicí svého labelu RAM Records, Kanaďanem Rene LaVice.

Poslední den BE TWENTY, tedy neděle 21. 10. potom bude patřit další tuzemské koncertní premiéře, kterou si v ROXY tentokrát střihne vysoce ceněný britský muzikant ALEX CLARE, který ve své tvorbě mísí vlivy dubstepu, d'n'b, popu a celé řady dalších žánrů. Program v ROXY navíc každý den doplní také přední domácí DJs, jejichž jména jsou s ROXY neodmyslitelně spjatá. Konkrétně to budou např. DJs TRÁVA, TVYKS, GHONZALES, IM CYBER,  2K & SWEG, ROMAN RAI, FATTY M nebo SMACK a další.

 

Zapomínat ale samozřejmě nemůžeme ani na program v prostoru NoD, kam bude po celý týden BE TWENTY vstup ZDARMA. Zastoupena zde bude jak tuzemská alternativní hudební scéna (např. KAZETY, KITTCHEN, PRIVATE COLLECTIVE, KAŠPÁREK V ROHLÍKU či společný projekt Dana Bárty, Lenky Dusilové a EN.DRUa ACUO), tak divadlo (TEATR NOVOGO FRONTA nebo DOT 504) a chybět samozřejmě nebude ani prezentace výtvarné scény. Svá díla představí v rámci BE TWENTY mimo jiné mladý výtvarník PATRIK KRIŠŠÁK, ale také již zavedení a s ROXY/NoD úzce propojení konceptuální umělci MICHAL CIMALA, JAKUB NEPRAŠ nebo JIŘÍ DAVID.

 

To ale není ani zdaleka vše! Program týdne oslav BE TWENTY tímto výčtem zdaleka nekončí a již brzy se můžete těšit na další velmi zajímavá jména. Zůstaňte tedy na příjmu, je na co se těšit!

 

Vstupenky na jednotlivé dny BE TWENTY s výjimkou 21. 10. (pouze Ticketpro) budou v předprodeji od středy 29. 8. v sítích Ticketpro, Ticketportal a Tickestream. Ceny na jednotlivé dny jsou následující:

 

15. 10. Boys Noize & guests – 330 czk + poplatky, na místě 400 czk.

16. 10. One Night Only & guests – 550 czk + poplatky, na místě 600 czk

17. 10. Charlie Straight & guests – 200 czk + poplatky, na místě 280 czk

19. 10. Layo & Bushwacka! & guests – 250 czk + poplatky, na místě 300 czk

20. 10. Andy C & Rene La Vice & guests – 200 czk + poplatky, na místě 250 czk

21. 10. Alex Clare – 495 czk + polakty, pouze Ticketpro!