Pop Punk Fest vol. 3

Pop Punk Fest vol. 3

Už po třetí ovládl brněnskou Melodku pop punk. Jana Hell´s Gang, Herkules, Fishing Strip a Koblížci. Těmhle čtyřem kapelám patřil jeden sobotní večer a noc. Která z kapel pokřtila svoje nedávno vydané CD a jak vypadal další ročník Pop Punk Festu?

Večer zahájila bratislavská kapela Jana Hell´s Gang v čele s temperamentní zpěvačkou, kteří zahráli jak něco málo z vlastní tvorby tak i pár songů od kapel, kde v originálním znění zpívá mužský hlas. S tím se však zpěvačka porvala na výbornou.

Brněnští Herkules jsou na Pop Punk Festu již stálými účinkujícími. Přiznám se, že na živo jsem je ještě nikdy asi pořádně neslyšela. Bylo to takové moje "poprvé". Kapela dokazuje, že pop-punk nemusí nutně hrát jenom náctiletí chlapci. Jejich muzika není sice nic, co by mě vyloženě posadila na zadek, ale dalo se na to zapařit a poslechla jsem si tohle trio od začátku do konce. Parta borců, kteří už dávno nejsou teenageři ( pokud nepočítám nově příchozího bubeníka, který snižuje věkový průměr a mírně připomíná Justina Biebera :), které baví muzika a takové ty věci okolo.

Čtveřice kluků z Topolčan nesoucí název Fishing Strip také nebyla v brněnské Melodce poprvé. Loni si tu zahráli po boku Horské chaty na Pop Punk Fest Slovakia.
Když Fishing Strip nastoupili, prostor pod pódiem se hodně rychle zaplnil. Určitě tomu napomohlo také to, že tu proběhl "český" křest jejich nového alba Držíme spolu.
Role kmotra se ujal Brandy z kapely Koblížc!, se kterými se kluci už nějaký ten pátek znají. A možná proto, že v klubu byli i nezletilí, v původním plánu kapely bylo, že se nebude křtít alkoholem, ale dětský šampusem. Možná to tak mělo být taky proto, že kluci ať už spadají do sekce "dospělí", zůstanou stále dětmi :) To jsem si myslela do chvíle než kluci zjistili, že šampus zůstal v autě a tak se stejně k tomu alkoholu sklouzlo a křtilo se, pro Fishingy tolik typickou, borovičkou :))


No a dá se snad i říct, to nejlepší nakonec. Šílející a ječící fanynky, skákající dav - na scéně se objevují Koblížc! .
Tuhle bandu ze Šumperka asi netřeba představovat. Kluci v Brně hráli už nesčetněkrát a tak není divu, že fanouškovskou základnu tu mají velmi dobrou.
Zazněli starší songy jako Zavři oči nebo hitovka Ty a Já, ale poprvé jsem měla možnost slyšet live třeba písničku Kejty, která zní snad ještě líp než když si jí poslechnete jako studiovku.
Myslela jsem si, že na "koblížkovskou" hudbu už přeci jen jsem trochu stará a že už mě tak neberou, ale ve fiinále jsem se nechala strhnout vytěšeným davem, zazpívala jsem si, zaskákala a ( dobře, přiznám se) i párkrát zaječela :))
Další ročník Pop Punk Festu skončil a nezbývá než se těšit na další.

Pokud chcete vidět, jak probíhal samotný křest desky Držíme spolu, mrkněte na video pod článkem. A pod videem nezapomeňte mrknout na fotky, abyste věděli,  jak to na Melodce všem slušelo :))