Očkem do soukromí Gaia Mesiah a veleúspěšného Teleportour

Očkem do soukromí Gaia Mesiah a veleúspěšného Teleportour

Před rokem oznámila profláklá česká kapela Gaia Mesiah návrat - reunion - a v Listopadu 2017 odpálila velmi úspěšné Teleportour, které bylo v mnohých městech zcela vyprodáno! Jak se za turné ohlíží nejvýraznější osobnosti GM Santa Morella a Marka Rybin v rozhovoru pro hudební protál DWD.cz

1/ 14. koncertů během 20 dní a minimálně 4x vyprodáno. To už je opravdu slušná nálož, kterou by si mohl dát do životopisu málokterý z drsných rockerů. Dá se to vůbec naplno zvládnout?

GAIA MESIAH:
Morella: Jasně, že dá! Když to zmákne třeba takový Neil Young v sedmdesáti, hrát celý měsíc takřka obden.........Člověk se po pár dnech dostane do zvláštního stavu, kdy už se mu ani nechce domů, jen by pořád hrál. Pódium je druh závislosti v nejlepším slova smyslu.

2/ Během TeleporTour jste prokřižovali celou republiku od Ostravy až po Plzeň. Který z koncertů na Vás zanechal takříkajíc největší stopy?

GAIA MESIAH:
Morella: Odpovídám na tuto otázku v půli turné......Zatím těžko hodnotit, každá štace má něco do sebe -  někde je pomalejší rozjezd, ale o to lepší závěr, třeba jako v Havlbrodě.....nebo je to celou dobu jedna velká exploze, jako například v Kutné Hoře.

Marka: Každý z těch měl koncertů měl zatím opravdu zvláštní kouzlo. Je to hlavně tím, že naši fanoušci se těší z té hudby úplně stejně jako my, takže ta vzájemná teleportace zatím fungovala nakonec všude.

3/ Jak k tomu přijde takový zaměstnavatel, když mu náhle oznámíte „hele, šéfe, beru si na 3 týdny volno, jedu na turné s kapelou?“ Jak během turné řešíte svoje pracovní a rodinné závazky?

GAIA MESIAH:
Morella: Mně dal můj zaměstnavatel Žlutý pes volno po vzájemné dohodě. A o rodinu se vzorně stará manžel; jakožto rocková legenda má pochopení.

Marka: Kluci ze Skyline jsou s tím v pohodě :). O rodinu se stará manžel střídavě s mou mamkou, tátou a sestrou :).

4/ Po návratu jste oznámili intenzivní práci na novém materiálu, z něhož vylezl už první kousek „Sílu“. Jaký bude výsledek? Přijde deska? LP, CD?

GAIA MESIAH:
Morella: Rádi bychom natočili desku, ale možná to bude spíše série singlů, nebo maxisinglů. Josh zatím žije v Austrálii a nám se bez něj špatně komponuje. Takže těžko stanovit nějaké časové výhledy.

5/ V dnešní době, kdy hudební nosiče už neúspěšně oprašují zašlou slávu, všechen život kapelního materiálu probíhá na sociálních sítích, u velkých hudebních distributorů jako Deezer, Spotify, iTunes a dalších. Jak se v tomhle světě digitální hudby profiluje Gaia Mesiah?

GAIA MESIAH:
Morella: Já jsem old school člověk. Čekám, až to za nás někdo vymyslí ☺

Marka: Jo, to řekla Morella správně. Já taky úplně nefrčím s dobou v nových technologiích a způsobech propagace hudby. Snad to za nás zmákne management :)

6/ Gaia Mesiah vznikla v roce 2000 a reunion přišel v roce 2016. Jak se změnila kapelní filozofie v průběhu uplynulých 17 let?

GAIA MESIAH:
Morella: Dozráli jsme, ač to zní jako klišé. Ale říkají to i fanoušci. Definovala bych to jako větší nadhled nad vlastní hudbou i nad jejím živým provedením. Je to jen muzika.

7/ Kapely vstávají z mrtvých z mnoha důvodů. Jedni milují pódiová prkna natolik, že bez nich nemůžou žít, jiní využívají dříve vytvořeného jména jako dobrý business. Jak je to s vaším reunionem? Dá se vůbec po tolika letech kapela motivovat nějakými cíli, když jste v minulosti prakticky všeho dosáhli? (a nebudeme diskutovat o pofidérních soutěžích jako Český Slavík)

GAIA MESIAH:
Morella: V tomto případě platí osvědčené CÍL JE CESTA. Zkoušky, koncerty, věci okolo, cestování, lidé, vztahy, benzínové pumpičky ☺, hotely, hospody, odjezdy, návraty, nahrávací studia, pařby, úspěchy i rozčarování, interní humor, který jinde nemůžete reprodukovat, společná minulost....je to trochu jako manželství. Někdy si řeknete – co tu ještě dělám? Jenže ty vaše děti, ty písničky, vás zase spojí nějakým tajemstvím. Mou motivací je ten duch, který mezi námi vládne.

Marka: Nemám, co bych dodala :) 

8/ TeleporTour je za Vámi a co přijde teď? Jaké plány má kapela v příštím roce?

GAIA MESIAH:
Morella: Za sebe bych ráda dodělala pár nových věcí, nemusí jich být moc, hlavně ať mají sílu. Pokud bude čas a finance je nahrát, tak bezva. A v listopadu hurá zase na šňůru!

Marka: Určitě nové věci a když bude možnost si zahrát, tak prostě hrát, hrát, hrát :) Já chci hrát :)